Erzurum Avukat

Avukat Harun Raşit ÖZDEMİR

Avukat Harun Raşit Özdemir 1993 yılında Selçuklu’da dünyaya gelmiştir. Doğumu akabinde ailesiyle birlikte memleketleri Erzurum’a yerleşmişlerdir. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamlayan Av. Harun Raşit Özdemir, Atatürk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimine devam etmiştir.  Lisans eğitiminin ilk yılından itibaren öğrenci – stajyer olarak alanlarında uzman birçok büroda çalışan Avukat Harun Raşit Özdemir teorik bilginin pratikle birleşmesi için yoğun çaba sarf etmiştir.

Lisans eğitiminin bitmesiyle stajyer avukatlığa başlayan Harun Raşit Özdemir, üç farklı büroda stajını tamamlayıp öğrencilik döneminde yaptığı stajların oluşturduğu temelden daha üst seviyelere çıkmaya gayret etmiştir. Ancak, 4 yıllık lisans eğitimi ile bu süre zarfındaki öğrenci – stajyerliğin ve 1 yıllık avukatlık stajının değişim ve gelişime açık sosyal bir disiplin alanı olan hukukun öğrenilmesi ve yorumlanması için yeterli olmayacağına inanan Av. Harun Raşit Özdemir, özellikle ticaret hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku, iş hukuku, ceza muhakemesi uygulamaları, uluslararası koruma ve mültecilere yaklaşım eğitimi, bireysel başvuru sisteminin uygulanması, uzlaştırıcı eğitimi alanlarında profesyonel yönde eğitim almaya devam etmiş ve uluslararası geçerliliğe sahip birçok sertifikayla başarısını tescillemiştir.

Av. Harun Raşit Özdemir; ceza hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku, aile hukuku, ticaret hukuku, icra iflas hukuku, mülteci hukuku ve sağlık hukuku alanlarında danışmanlık ve dava avukatlığı şeklinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Tüketici Hukuku alanında da faaliyet gösteren Av. Harun Raşit Özdemir, aynı zamanda Yakutiye Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti’nde, Erzurum Barosunu temsilen üye – hakemlik görevini sürdürmektedir.

Edebiyat, müzik, diksiyon ve spor alanlarında da profesyonel eğitimler alan Av. Harun Raşit Özdemir, iş ilişkisi çerçevesinde danışanlarıyla ve müvekkilleriyle rahat empati yapabilmeyi, böylece yalnızca mesleki anlamda değil sosyal anlamda da gelişmeyi amaçlamaktadır.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.